ÖZEL GÜVENLİK SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

Özel güvenlik sertifikası alabilmek için TEMEL EĞİTİM GÖRECEKLER (İLK DEFA ÖZEL GÜVENLİK SERTİFİKASI ALACAK OLANLAR EN GEÇ 15 NİSAN 2024 PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR; YENİLEME EĞİTİMİ GÖRECEKLER EN GEÇ 7 MAYIS 2024 SALI GÜNÜ NE KADAR SOLARİS ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİM kursumuza veya 0 536 060 35 02 NOLU WATSAP üzerinden evraklarınızı hazırlayıp kayıt yaptırmanız halinde. 109. Dönem Temel Eğitim ve 85. Dönem Yenileme Eğitimine katılıp TÜRKİYE GENELİNDE 29 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ GÜNÜ yapılacak olan sınava girerek başarılı olmanız durumunda özel güvenlik sertifikanızı alırsınız. SİLAHLI Temel eğitim gören kursiyerlerin Sınavları 2 kısımda yapılıp. Yazılı sınavda 100 soru temel eğitim , 25 soru silah bilgisi sorusu ve uygulamalı olarak ta 5 atış yapmak üzere sınav süreci tamamlanır. SINAV Not Ortalaması 60 ve üzeri gelen kursiyerler silahlı özel güvenlik görevlisi sertifikası alır.

Silahsız Temel eğitim gören özel güvenlik kursiyerleri ise 100 soruluk temel eğitim yazılı sınavından en az 60 alması gereklidir.

Özel güvenlik sertifikaları sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz en geç 1 HAFTA içerisinde kursiyerlere teslim edilir. Özel güvenlik sertifikasını alan kursiyerler evraklarını Solaris Özel Güvenlik eğitim kurumu şubemizle koordineli olarak evraklarını tamamlar ve İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ veya İL JANDARMA KOMUTANLIĞINA ’na (İkametgah nereye bağlı ise ) teslim eder. Veya E-Devlet üzerinden başvuru yaptıkları taktirde 1 ay içerisinde özel güvenlik kimlik kartını alarak çalışmaya hak kazanır.